Domáci čerešňový likér

Loading...
(5 / 5)

A je to tu! Spolu s čoraz zakvitnutejšími romantickými čerešňami, prichádza čas aj na tradičné ssladké recepty. Tento bude trošku z iného súdka, pretože bude tekutý. Milujete čerešňový likér? Ak ste ho ešte nevyskúšali, potom je ten najvyšší čas napraviť to.

Prečo by sa mali z domáceho alkoholu tešiť len muži a veselo si dávať vypaľovať domácu? Aj ženy sa chcú občas potešiť a cítiť sa sladko a veselo zároveň. Neexistuje nič vhodnejšie, ako domáci čerešňový likér. Pripraviť ho je extrémne jednoduché a potešíte ním nielen seba, ale aj návštevu, či priateľky pri káve. Okrem toho je veľmi príjemné dostať domáci likér zo sladkých čerešní aj ako darček.

Budete potrebovať:

3kg čerešní

2kg kryštálového cukru

1l vodky

Postup prípravy:

Do trojlitrového pohára si vysypte najlepšie vykôstkované čerešne, zasypte ich 1kg cukru a 0,5l vodky. Poháre uzatvorte pomocou bavlny, alebo elastickej gázy. Dajte na teplé miesto a nechajte lúhovať po dobu 7 dní. Obsah pohára každý deň pretrepte.

sovkusom.ru

Po týždni zlejte vylúhovanú šťavu cez sitko a lievik do čistého väčšieho pohára. Gáza vám poslúži ako filter, aby bol alkohol aj vo fľaši čistý a neobsahoval drobné čiastočky. Obsah zlejte do hrnca, pridajte zvyšný 1kg cukru a 0,5 litra vodky a zahrejte. Rozpustite cukor a ešte raz prelejte do nádoby cez sitko a gázu.

Opäť uložte na teplé miesto a na druhý deň naposledy prevarte. Po prevarení nalievajte do fliaš, ktoré sa dajú hermeticky uzavrieť. Ak máte radi voňavý alkohol, k čerešniam môžete počas lúhovania prisypať trochu škorice. Prajeme veľa sladkých a príjemných chvíľ!

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Chutil ti tento recept?

komentárov

x