Čokoládová torta z 3 surovín

Loading...
(0 / 5)

Múka je veľkým strašiakom, najmä keď sa staráte o svoju postavu. Nie je žiadnou novinkou, že sa z nej priberá najviac. Práve preto som pre vás pripravila recept na koláč bez múky, ktorý je vhodný aj pre tých, ktorí nemôžu jesť lepok. Skvelé je, že ho môžete pripraviť naozaj zdravo. Stačí, ak použijete čokoládu sladenú napríklad stéviou. Skladá sa len z 3 ingrediencií a máte ho pripravený raz-dva.

cokokolac1
gimmesomeoven.com

Budete potrebovať:

8 veľkých vajíčok

450 gramov horkej čokolády (ak chcete zdravšiu verziu, zvoľte čokoládu bez cukru, resp. sladenú stéviou)

230 gramov masla

ovocie (nemusí byť)

cokokolac4
gimmesomeoven.com

Postup:

Vajíčka dáme do misky a pomocou mixéru vyšľaháme na penu. Rúru si predhrejeme na 160 stupňov.

cokokolac5
gimmesomeoven.com

Maslo nakrájame na kocky a dáme rozpustiť buď nad parný kúpeľ, alebo do mikrovlnnej rúry. Do horúceho masla pridáme nalámanú čokoládu a necháme ju rozpustiť. Maslo s čokoládou zmiešame a vytvoríme tak hustejšiu čokoládovú hmotu.

cokokolac6
gimmesomeoven.com

Po častiach k čokoládovej hmote pridávame vyšľahané vajíčka. Dobre pomiešame, aby v hmote nebolo príliš veľa vzduchových bubliniek.

cokokolac7
gimmesomeoven.com

Do okrúhlej vymastenej formy nalejeme cesto a môžeme ju ešte obaliť v alobale. Formu vložíme podobne ako pri cheescakeu, do hlbšej nádoby, ktorá je naplnená aspoň do polovice vodou. Takto sa koláč upečie dokonale.

cokokolac8
gimmesomeoven.com

Celý koláč pečieme približne 20 až 25 minút. Po upečení ho necháme vychladnúť a skladujeme ho v chladničke. Podľa chuti môžete pridať ovocie, prípadne kopček zmrzliny. Dobrú chuť.

cokokolac2
gimmesomeoven.com
cokokolac9
gimmesomeoven.com

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), gimmesomeoven.com

Chutil ti tento recept?

komentárov

x