Ako správne zabaliť wrap + recept

Loading...
(3.7 / 5)

Pripravujete si doma obedy do práce? Nie je nič lepšie a rýchlejšie, ako wrap, resp. tortila alebo placka, ktorú môžete naplniť naozaj čímkoľvek. Zvoľte si mäso na mexický spôsob, mäso na prírodno, zeleninový šalát alebo lososa na masle.

V dnešnom článku si ukážeme, ako sa taký wrap môže zabaliť. Všetko však závisí od náplne. Ak je tekutejšia, zabaľte ho ta, aby ste nemali žiadny otvor. Ak sa jedná o väčšie kusy alebo šalát, pokojne môžete zvoliť druhý spôsob a nechať wrap otvorený. Toto jedlo si navyše zamilujú aj deti. Je spratné a na obed do práce ideálne. Ďalšou výhodou je, že wrapy nemusíte jesť len n obed. Jeden kúsok vám pokojne bude stačiť na olovrant alebo desiatu. Dobrú chuť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Flo (@madewithlovebyflo) on

Wrap s kuracím mäsom a šalátom

Budeme potrebovať:

  • wrap
  • kuracie mäso
  • šalát podľa chuti

Ako pripraviť wrap?

  • Ja som si najskôr prirpavila kuracie kúsky, ktoré som si upiekla na prírodno v rúre. Stačilo mäso osoliť, okoreniť a pridala som trochu čili pasty. Následne som si namiešala šalát. Pozostával zo zelených listov, poľníčku, čiernych olív, balkánskeho syra, mozzarelly, avokáda a cherry paradajok. Zakvapla som ho olivovým olejom.
  • Wrap som pofŕkala vodou a dala ho na minútku zohriať do mikrovlnky. Následne som naň dala trochu výpeku z mäsa, trošku šalátu tak, aby tam bolo čo najviac syra, olív a paradajok a na to celé som dala ešte pár kúskov mäsa. Nepotrebujete ich veľa, pozor si treba dať, aby ste to s náplňou neprehnali.
  • Dajte ju do stredu, okraje si nechajte voľné. Následne wrap zabalíme a ja som ho aj so šalátom skladovala v chladničke, neskôr v nádobe a v práci som si ho ohriala. Ak chcete vedieť, ako zabaliť wrap tak, aby vám z neho nič nevytieklo, pozrite si nasledujúce video.

Lucia M.

Chutil ti tento recept?

komentárov

x